برای اولین بار در ایران ،نرم افزار کنترلی  هوشمند فایرگارد(اندروید . ویندوز و IOS)جهت مانیتورینگ و کنترل پنل از راه دور توسط متخصصین و کارشناسان فایرگارد طراحی و ارایه شد.

این نرم افزار با قابلیت مدیریت کردن پنل اعلام حریق از راه دور با دیوایس های مختلف مثل موبایل و PC و ...قابل استفاده می باشد،فعال و غیر فعال کردن پنل از راه دور،نشان دادن تعداد خطاها و آلارم ها ،زون باز و... از جمله قابلیت های این نرم افزار می باشد.

فنی مهندسی کارا پلاس بعنوان نماینده انحصاری برند اعلام حریق FIREGAURD  انگلستان درشرق کشور، با تکیه بر دانش نوین مشتری مداری و با استفاده از کارشناسان خبره و آموزش دیده و با مجوز رسمی از صنف الکترونیک و حائز رتبه دو از استانداری خراسان رضوی در زمینه سیستم های حفاظتی مشغول به فعالیت است.محصولات شرکت فایرگارد دارای تاییدیه ها استاندارد های LPCB انگلیس ،UL امریکا ،Vds و BSI و سازمان آتش نشانی تهران نیز می باشند. ما درتمامی مراحل از جمله مشاوره ، طراحی، نصب وراه اندازی سیستمهای اعلام حریق هوشمند با پرسنل باتجربه و متخصص همراه شما هستیم.
برخی از ویژگی های محصولات اعلام حریق هوشمند فایرگارد:
1. پنل فلزی دارای نمایشگر LCD
2. دارای چراغ LED جهت نمایش خطاها ( هشدار تمام شدن باطری، هشدار عدم شارژ، هشدار باز شدن مسیر آژیرها، هشدار باز شدن دتکتور )
3. مطابق با استاندارد های NFPA-72 و UL-864 و دارای تاییدیه از موسسه UL آمریکا
4. کاربری آسان (User Friendly)
4. قابلیت تشخیص بوی رنگ از دود و صد ها قابلیت متفاوت دیگر