کارشناسان فنی مهندسی کارا پلاس در تمامی جلسات با کارفرما های پروژه های مختلف موضوع استفاده از بهترین متریال اکه نیازبه پرداخت هزینه سرویس و نگهداری ندارند را تاکید کرده و می کند اما در موارد بسیاری کارفرما بدلایل مالی و...از این موضوع براحتی عبور می کنند..

مواردی که کارشناسان ما تاکید فراوانی بر آن دارند بحث بسترسازی مناسب (کابل کشی)برای سیستم های اعلام حریق می باشد.استفاده از کابل های ضد حریق با کیفیت بالا و مقاوم در برابر حرارت یکی از این موارد می باشد.

مورد بعدی استفاده از سنسور های حریق با کیفیت می باشد که در مراحل اولیه بلند شدن دود (حدود 15 تا 20 درصد)،حریق کشف ،هشدار صادر و سیستم اطفای اتومات شروع به کار نماید..

هزینه سرویس و بروزرسانی ارزان سیستم اعلام حریقدر برند فایرگارد :

موضوع مهمتر که در آتش سوزی اخیر برج سلمان به وضوح مشاهده شد بحث سرویس و نگهداری سیستم های اعلام حریق می باشد.معمولا به خاطر بالا  بودن هزینه های سرویس مرتب سیستم ها کارفرمایان از انجام آن سرباز میزنند  یا با تاخیر آن را انجام می دهند.دراین میان برند فایرگارد با حذف دانگل سخت افزاری کنترل پنل خود  این امکان را فراهم آورده است که خود کارفرما و نماینده ایشان بعد از  روشن کردن سیستم کارشناس شرکت آموزش های لازم را به تکنسین و پرسنل کارفرما میدهد و تکنسین های مستقر در پروژه براحتی می تواند هر زمان که سیستم هشدار کثیف شدن بدهد عملیات تمیز کردن رابدون وابستگی به نماینده برند  انجام دهد.

فایرگارد حتی پا را فراتر گذاشته و این اجازه را مشتری می دهد که با وصل کردن لپ تاب به پنل و مراجعه به سایت کمپانی در انگلستان نرم افزار را براحتی و کاملا رایگان  بروز رسانی کند.حذف هزینه های سرویس و نگهداری سیستم ها برای مشتریان گام مهم و متفاوتی است که فایرگارد را در این زمینه کاملا متمایز کرده و شعار مقرون به صرفه بودن هزینه ها رابرای مشتریان ا کاملا تحقق می بخشد.

 کاراپلاس نماینده انحصاری اعلام حریق فایرگاردانگلیس