سرویس و نگهداری اعلام حریق

سیستم های اعلام حریق بر دو نوع هستند :

   * سیستم های اعلام حریق متعارف (Conventional)

   * سیستم های اعلام حریق آدرس پذیر (Addressabele)

 سرویس و نگهداری سیستم های اعلام حریق از نوع آدرس پذیر یا کانونشنال در پروژه های هتلی صنعتی اداری ومسکونی بسته به نوع کاربری پروژه متفاوت است. پروژه های مسـکونی در قـیاس با پـروژه های صنعتی و هتلی و اداری کمتر نیاز به سرویس و نگهـداری دارند. اما مـوضوعی که اغلب از دید کارفرمایان و اشخاص نادیده گرفته می شود موضوع سرویس ، نگهداری و تمـیز کردن  و چک کردن سرسیم های سنسورهای اعلام حریـق می باشد

. اگـر بـخواهیم راحت تر و ساده تر موضوع را عنوان کنیم همـانطـور که اتاق و وسایل داخـلش در یک منزل مسکونی که تمـاما درب های آن بسته است بعد از گذشـت چند روز گرد و خاک  می گیرد ، سنـسورهای اعـلام حـریق هم دقیقا این وضعیت رادارند و در طول زمان کثیف شده و نیازمند سرویس و تمیز شدن دوره ای می باشند.

سوالات دیگری که مطرح است این است که چه موقع زمـان تمیز کردن یک سـنسور فرا می رسد؟ و آیا سرویـس سنسورها برنامه زمـانبندی خاصی بایـد داشته باشد؟

در جـواب باید گفـت که زمـانبـندی سـرویـس سنسورها کاملا بسته به محیط استفاده شده دارد.

امروزه با پیـشرفت تکنولوژی این نقیصه در سیـستم های اعلام حریق هوشمند برطرف شده است و سنسور به محض کثیف شدن پیغام و آلارم خاصی راروی پنل خود می فرستد که نشانگر فرارسیدن زمان سرویس آن می باشد.

مطلب مهم اینکه بعد از هزینه کردن و نصب سیستم اعلام حریق بهتر است برای عملکرد صحیح و به موقع سیستم در مواقع آتش سوزی ،خبردهی آنی و جلوگیری از خسارات جانی و مالی ناشی ازحریق بهتراست سیستم بصورت دوره ای ماهیانه بازدید و سرویس شود.

شرکت هوشمندارتباط کارا طــراح مشاور و مجری سیستم های اعلام حریق در سطح ملی و بین المللی در تهران مشهد کرج شیراز و در خارج از کشور در دبی استانبول آنکارا پوکت تایلند هرات افغانستان باکو آذربایجان پروژه های مختلفی انجام داده است.(هتل ها با مالکین ایرانی)

اعلام حریق هوشمندتهران (دفترتهران:جردن.خیابان گلستان.کوچه گیتی.ساختمان ساباط.واحد9.26209482)

اعلام حریق مشهد:بلوارامامت امامت 25 پلاک 127 05138481291

اعلام حریق ساری رشت فریدون کنار رامسر:02126209375

پشتیبانی از دفتر تهران


واحد پشتیبانی فنی مهندسی کارا پلاس آماده است در پروژه های مختلف مسکونی، تجاری، اداری و صنعتی که از طرف همکاران معرفی می گردد یا پروژه هایی که از برند های دیگر به جز فایرگارد استفاده شده خدمات سرویس و نگهداری را با اعزام تیم کارشناسی ماهر و باتجربه انجام دهد. تیم کارشناسی اعزامی پس از بررسی کل سیستم و عیب یابی، عملیات سرویس و تمیز کردن سنسورها را هم بطور همزمان انجام می دهند که به لحاظ هزینه ها صرفه جویی زیادی برای مجموعه به همراه دارد.

 

تکنولوژی متفاوت، قابل اعتماد و مقرون به صرفه

با راهکارهای فایرگارد