کنترل ترافیک

 

 

 

لازمه نظارت دقیق بر ترافیک جاده ای و داخل شهر

راه اندازی سیستمی که اطلاعات ترافیکی را بطور مداوم و پیوسته در اختیار ما قرار دهد می تواند کمک شایانی به مواجهه با چالش های آب و هوایی ،حوادث طبیعی ،حوادث ترافیکی و ... به ما بکند.یک سیستم مدرن کنترلی برای ترافیک در شهرها و جاده ها مزایا و فایده های بسیار زیادی برای مسولین و مردم می تواند در پی داشته باشد.با توجه به فرهنگ ترافیکی مردم و نیازهای موجود سیستم های نظارت تصویری کنترلی امری اجتناب ناپذیر می باشد.


برخی مزایای سیستم های کنترل ترافیک

برداشت اطلاعات از ویدیوهای ضبط شده در ساعات مختلف و استفاده از آن در موارد مختلف

هشدار برای حوادث مختلف و در نتیجه توقف ترافیک

اطلاع رسانی وضعیت  آب و هوایی به رانندگان در محور های مختلف

بدست اوردن آمار نسبی و حتی دقیق از سابقه ترافیکی محور ها و شهر ها در ساعات و روزهای مختلف و

مشخص شدن پیک ترافیک و برنامه ریزی برای آن

اطلاع رسانی آنلاین از وضعیت ترافیک شهری و جاده ای و هدایت ترافیک به سایر مسیر ها

کاهش آلودگی هوا از طریق کاهش ترافیک و کاهش مصرف سوخت


نصب و راه اندازی سریع و سرویس و نگهداری به موقع

دوربین های مدار بسته که برای پروژه های کنترل ترافیک استفاده می شوند آزمایشهای مختلفی را پشت سر می گذارند و با توجه به موقعیت مکانی انتخاب و استفاده می شوند.در صورتی که پروسه سرویس و نگهداری این دوربین ها به موقع باشد بهترین بهره وری را می توان انتظار داشت.


بهینه سازی ترافیک با ویدئوهای دوربین های مداربسته تحت شبکه (IP)

کاربران جاده (رانندگان)و یا مسافران قبل از حرکت از مبداء به سمت مقصد با چک کردن تصاویر دوربین های مداربسته می توانند از وضعیت ترافیک مسیر مطلع شده و زمانبندی مناسبی برای گیر نیفتادن در پیک ترافیک و... داشته باشند.

علاوه بر این دوربین های مداربسته می توانند دید کامل و واضحی به مرکز کنترل ترافیک از وضعیت ترافیک در شهر ها و جاده ها بدهد و این داده ها در اختیار سایر نهاد ها و سازمان ها و در نهایت ذینفعان اصلی یعنی مردم قرار گیرد.

نرم افزار های هوشمند آنالیز تصاویر


گزارش وقایع به صورت هوشمند :

دوربین های تحت شبکه می توانند وقایع جاده ای مثل تصادفات ،توقف های بین جاده ای و سایر مشکلات را سریعا گزارش کنند بجای اینکه منتظر بمانیم یک کاربر گزارش حوادث را به مسولین جاده ها برسانند.

جمع آوری اطلاعات و داده های جاده ای :

بجای استفاده از سنسورها باری جمع آوری اطلاعات جاده ای ،دوربین های تحت شبکه می توانند کلیه اطلاعات ترافیکی ، اتومبیل ها ،تخلفات رانندگی و نقش بازدارندگی موثر در کاهش تصادفات را بخوبی ایفا کنند.

نقش امدادی دوربین ها :

دوربین ها با ثبت وقایع و حوادث  و گزارش دهی به موقع به مراکز جاده ای و امدادی میتوانند بر سرعت ارسال و رسیدن نیروهای امدادی به حادثه دیدگان تاثیر زیادی بگذارند.