مزایای استفاده از اعلام حریق فایرگارد

نحوه کارکرد اغلب سیستم های اعلام حریق آدرس پذیر امروزی در دنیا بر اساس پروتکل کد دهی از طریق بستر ولتاژ می باشد ، انتقال دیتا از سنسور ها به پنل و  از پنـل به سایر قطعات از طریـق بستر ولتـاژ امکان پذیر می باشد که طبـیعتا اگر ولتاژ مزاحـم یا متفرفه ای در محیط به هر دلیلی ایجاد شود سنسور این ولتاژ را فـایر تشخیص داده و خطا میدهد که این متاسفانه یکی از ایرادهای بزرگ این سیستم ها می باشد.

پروتکل و تکنولوژی دیگری که برای انتقال دیتا می توان استفاده نمود بستر جریان برای انتقال اطلاعات از سنسور به پنل و پنل به قطعات می باشد که در این سیستم خطای سیستم به حداقل یا حتی صفر می رسد و حتی از این سیستم می توان در صنعت نیروگاهی در کنار توربین های بزرگ با کابل بدون شیلد استفاده کرد و چون بستر انتـقال جریان می باشد هیچ ولتاژ موقت و دائمی و مزاحم نمی تواند عامل ایجاد خطا در سیستم شود.


 این تکنولوژی در دنیا فقط در اختیار دو کمپانی رهبر این عرصه به نام های تایکو امریکا و فایرگارد انگستان می باشد که در اینجا در زمینه مزایای ه این سیستم ها (فایرگارد)در قیاس با سایر سیستم های آدرس پذیر موجود در بازار  توضیحات بشتری ارائه می کنیم :


 1. قابلیت کار کردن با سیم بدون شیلد (بخاطر استفاده از بستر جریان )

  استفاده از پردازشگر کورتکس امریکا

  کلیه قطعات دارای ایزولاتور داخلی هستند از جمله کارت لوپ ها با ایـزولاتور داخلی و به صورت جـداگانه روی برد نصب شده اند و در صورت ایراد و حتـی سوختن یکی از لوپها به کل سیستم آسیب وارد نمی شود و سیستم به کار خود ادامه می دهد و تنها با تعویض کارت لوپ مشکل مرتفع میشود و این یک مزیت بزرگ برای سیستم محسوب می شود . اما در بسیاری از سیستم ها کارت لوپ ها بصورت یکپارچه به پنل متصل هستند و در صورت سوختن یک لوپ کل پنل را باید تعویض کرد.

  پنل فایرگارد نیاز به دانگل سخت افزاری جهت پروگرمینگ ،اضافه کردن دیوایس جدید و حتی سرویس و نگهداری ندارد و کاربر بعنوان مثال می تواند با اتصال لپ تاب به پنل و مراجعه به سایت کمپانی فایر گارد ودانلود کردن نرم افزار سیستم را براحتی پروگرمینگ کند.

  برتری دیگر این برند به سایر برند ها طول مسیر رفت و برگشت لوپ میباشد که در سایر برند ها نهایتا بین 1200 متر تا 1500 متر می باشد اما در سیستم فایر گارد طول رفت و برگشت لوپ 3 کیلومتر می باشد.

  صفحه تمام لمسی و یوزر فرندلی بودن پنل این امکان را به کاربران میدهد که به راحتی با پنل کار کنند و در صورت بروز هر مشکلی در سیستم بدون تماس با تکنسین به رفع آن بپردازند.

  فایرگارد با تکنولوژی متفاوت ، قا
  بل اعتماد و مقرون به صرفه طرح هایی متفاوت ،ایمن ،مهندسی و متناسب با نیاز مشتریان در اختیار آنها قرار می دهد.

 2. گروه مهندسی کارا پلاس